https://www.high-endrolex.com/50

Nieproszeni lokatorzy w postaci myszy lub szczurów mogą zagościć w każdym domu. Często od momentu ich pojawienia się do czasu, gdy domownicy zorientują się o ich egzystencji w domowych pieleszach, mija sporo czasu. Oto jak sprawdzić, czy w domu są myszy.

1. Mysie odchody

Jak poznać, że w domu są myszy? Najczęściej domownicy zauważają resztki mysich odchodów, które są brązowymi bobkami. Pojawiają się one zwykle w pobliżu miejsca, w którym trzymamy jedzenie, choć nie tylko. Równie dobrze można znaleźć je w okolicach kosza na śmieci czy też tam, gdzie nocuje mysz. Mysie odchody zwykle mają niewielką średnicę, lecz mogą wydzielać nieprzyjemny zapach.

2. Resztki jedzenia

Niepokój powinny wzbudzić resztki jedzenia, które można znaleźć na trasach przemieszczania się gryzoni. Powodem jest bowiem fakt, iż myszy lubią jeść wszystko, co tylko napotkają na swojej drodze. Resztki jedzenia, które znajdziemy, jeśli w domu znajduje się mysz, nie przypominają tych, które czasem mogą niechcący niezauważone upaść nam na ziemię. Pozostałości po gryzoniu często są nadgryzione i znajdują się w miejscach, w których nie spożywa się posiłków, na przykład w toalecie czy w przedpokoju. Nie pomaga częste sprzątanie mieszkania - resztki pożywienia będziesz znajdował coraz częściej, w miarę zadomawiania się myszy.

3. Zniszczenia w mieszkaniu

Nadgryzione kable, ślady ząbków na meblach czy też podrapana tapicerka kanapy? Zwykle odpowiedź jest tylko jedna - w domu zagościła mysz lub szczur. Jak rozpoznać, czy mamy do czynienia z myszą, czy szczurem? Generalnie w kontekście zniszczeń możemy zaobserwować znaczną dewastację mebli czy nawet ścian, jeżeli w domu mieszka szczur. Ma on bardzo mocne zęby, którymi potrafi wgryźć się w strukturę z bardzo dużą siłą. W przypadku myszy zniszczenia zwykle są nieco mniejsze. Jeżeli tylko zauważymy jakiekolwiek ślady nadgryzień kabli, rur czy tapicerki, należy jak najszybciej znaleźć ich przyczynę. Jest to nie tylko nieestetyczne i może skutkować koniecznością wymiany mebli, ale również okazać się bardzo niebezpieczne dla domowników.

4. Odgłosy

Z niespodziewanymi odgłosami nieznanego pochodzenia najczęściej mają do czynienia mieszkańcy domów wolno stojących. Mogą one dobiegać ze strychu, pokoi lub piwnicy. Hałasy wynikają z faktu, iż myszy walczą ze sobą, turlają się lub zwyczajnie obijają o meble czy innego rodzaju przedmioty podczas pokonywania swojej trasy. Odgłosy nieznanego pochodzenia mogą być słyszalne coraz częściej, a wtedy powinieneś jak najszybciej zidentyfikować źródło ich pochodzenia.

5. Dziwne zachowanie zwierząt domowych

Zaniepokoić powinno również nietypowe zachowanie zwierząt domowych, zwykle psa czy kota. Jeżeli widzisz, że kot nagle zrywa się na równe nogi, a pies zaczyna głośno szczekać (nie mając ku temu żadnego powodu), to przyczyną może być zauważenie przez pupila myszy. Zwierzęta są pod tym względem bardzo czujne, dlatego często reagują na pojawienie się w mieszkaniu komara czy muchy. Nie pozostają także obojętne na lokatora, jakim jest mysz. Oczywiście jednorazowe zachowanie tego typu o niczym nie świadczy, jednak w przypadku, gdy zaczyna się powtarzać, dobrze jest obserwować swój dom.

https://www.high-endrolex.com/50